Estimated delivery time
Standard: - business days
18+ age restriction
18+ Age verification upon delivery








Salt Plus Device är ett podsystem i aluminium med uppladdningsbart 500 mAh-batteri och USB-C-laddning
Salt Plus Device är ett podsystem tillverkat av aluminium. Enheten finns i flera färgalternativ med både matt och metallisk yta. Den har ett uppladdningsbart batteri på 500 mAh och laddas via USB-C. LED-indikatorn visar batterinivån, och produkten har en inbyggd funktion för barnsäkerhet.
Salt Plus Device är ett återanvändbart podsystem som används med utbytbara poddar. När vätskan i podden har förbrukats byts den ut mot en ny. Enheten aktiveras automatiskt vid inandning och har en funktion för barnsäkerhet som låses upp genom att lyfta podden tre gånger inom två sekunder. Konstruktionen är avsedd för användning tillsammans med Salt Plus-poddar.
Salt Plus Device är ett laddningsbart podsystem med ett batteri på 500 mAh. Podden rymmer 2 ml vätska som förångas vid inandning. När vätskan är slut byts podden ut. Enheten innehåller inte nikotin men används med produkter som kan innehålla nikotin.
Ta bort skydden, sätt i podden och lyft den tre gånger inom två sekunder för att låsa upp barnspärren. Därefter kan produkten användas enligt bruksanvisningen.
En pod kan ge upp till cirka 1000 puffar, beroende på användningsmönster. Batteriet laddas till ungefär 50 % på 20 minuter och fullt på cirka 55 minuter.
Blått ljus visar att batteriet är laddat. Blinkande rött ljus anger låg batterinivå. Om enheten blinkar vitt eller inte producerar ånga, kontrollera att podden sitter korrekt, ladda batteriet och upprepa aktiveringssekvensen vid behov.
*Poddar säljs separat.
Innehåller nikotin vid användning med nikotinprodukt. Nikotin är ett mycket beroendeframkallande ämne. Åldersgräns 18 år.
| Brand | Salt Switch |
|---|---|
| Produktformat | Batteri |
| Categories | Pre-filled Pod Kits |
| Available | In stock |
| Product Type | Variable Product |
| Variations | 5 variations available |
Standard: - business days
18+ Age verification upon delivery
You must demonstrate an actual defect
Keep the defective product - do not dispose of or use it • Always keep original box - codes on box required
Wrong or incorrect item - contact support first
Download and fill out return form
Cancellation form must be completed
Important for your consumer protection